Genel, Su Arıtma Cihazları

Yaşam İçin En Önemli Madde Su Ve Alkali Suyun Önemi

Yaşam İçin En Önemli Madde Su Ve Alkali Suyun Önemi

Asidik olmayan su özelliğini taşıyan su alkali sudur. Yapılan bir çok araştırma sonucu insan vücudunun ihtiyaç duyduğu suyun PH değerlerinin 7ph ve 8.5ph arasında olması gerektiğidir. Alkali su nedir? Alkali su nasıl elde edilir?

suaritmacihazi-ve-damacana-sular-arasindaki-farklar

Alkali su nedir;

Suyun içerisinde hidrojen ve hidrosit adı verilen iyonlar bulunur. Eğer suyun içerisindeki hidrojen iyonları fazlaysa bu suya asidik su adı verilir. Suyun içindeki hidrosit iyonları fazla ise bu suya da alkali su adı verilir. Bir suyun PH değerlerine bakarak alkali mi değil mi öğrenmek çok basittir. Eğer suyun PH değeri 7 nin altında ise asidik, eğer 7 nin üzerinde ise alkali su olduğu anlaşılır.

Birçok ünlü markaların hijyen ve sağlıktan bahsederek sattıkları suların 5ph seviyelerinde olması da enteresan bir durumdur. Gelişmiş ülkelerde satılan hazır suların ph değeri 7 ve üzerindedir. Artık sağlıklı su içebilmeniz için su arıtma cihazı kullanmanız zorunlu hale gelmiştir. Bu su yer altından çıkan kaynak su olsa bile. Daha önce de belirttiğimiz gibi yer tabakalarının deprem ve diğer doğal afetler ile suyun akış yönünü değiştirmesi, tarım ilaçlarının toprağa işledi oradan da suya karıştığı için yüksek derece siyanür içermektedir. Siyanürün ölümcül ve kanserojen bir madde olduğu herkes tarafından bilinmektedir. Arıtma cihazlarında ki ayrıştırıcı filrelerin yanı sıra akalin filtreler kullanılır. Bu sayede su içerisinde olması gereken mineralleri takviye ederek suyun PH değerini düzenler. Bahsedilen sistem bütün su arıtma cihazlarında bulunmaz, sadece alkali su üreten cihazlarda mevcuttur. Ters osmos arıtma cihazlarına eklenen alkali filtreler teknolojinin geldiği son noktadır.

Her gün yediğimiz yiyeceklerimizin neredeyse %99 karbon, azot ve oksijenden ve sadece %1 lik kısmı minerallerden oluşmaktadır. Mineraller ikiye ayrılır Alkali mineraller ve asidik mineraller yiyeceklerimizdeki alkali mineraller sindirildikten sonra alkali artıklara dönüşürler. Alkali doğarız asidik ölürüz deyimini savunan doktor Tolga Altunay insan organizması milyarlarca hücreden oluşur ve bu hücreler Alkali artıklara dönüşürler alkali yiyeceklere birkaç örnek olarak deniz yosunu, zencefil, mantar, bezelye, ıspanak, soğan ve muz.

Alkali suyun faydaları nelerdir;

Asit nedir ne için bize zararlıdır buradan başlayarak konuyu daha iyi anlamamızı sağlayacaktır.
Alkali Su Nasıl Yapılır?
Karbonat ile alkali su yapmak mümkün. Spor Eğitmeni Mahmut Talha Sağlıklı rahatlıkla yapabile
Su nasıl alkali hale getirilir?
Karbonat kullanarak suyu alkali hale getirmek mümkün.
Alkali su elde etme yöntemi
Su arıtma sistemleri üzerine merkezi Ankara’da bulunan Globbrine Su arıtma ve Filtrasyon sistemle
Alkali Su Yağ Parçalama Testi
Alkali İyonize Su yağ Eritir mi? Bu soruya verilebilecek en somut yanıtı bu testte bulabilirsini
Ender Saraç Alkali Suyun Faydalarını Anlatıyor
Takip Edin, Bir Ömür Sağlıklı Yaşayın
Alkali Suyla Gıda Yıkama Testi

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir