Genel, Su Arıtma Cihazları

Su Arıtma Cihazları, Faydaları Ve Suyun Önemi

Su Arıtma Cihazları, Faydaları Ve Suyun Önemi

Su hayat için en önemli unsur. İnsan organizmasının yarıdan fazla büyük bir kısmı sudur. Bu sebeple yetişkin bir insan günlük 2,5 – 3 Lt su tüketmektedir. Bu oranın önemli bir kısmını içeceklerden, bir kısmını yiyeceklerden ve kalan kısmınıda vücutta yakılan gıdalardan temin ederiz. Suyu vücudumuz protein yakımında, böbrek faaliyetlerinde, beyin ve organların çalışmasında kullanır. Bu açıdan su hayati öneme sahiptir. Peki susuzluk durumunda karşılaşacağımız sorunları hiç düşündünüz mü?

Su içilmediğinde zaman içerisinde sırası ile olacaklar;

Hareket yetersizliği, soluk almada güçlük, yutkunma güçlüğü, dil şişmesi ve konuşma zorluğu, iştahsızlık, kan değerlerinde düşme, görme – duyma zorlukları, rektal ısıda artma, deri kızarması, yorgunluk, hafıza kaybı, böbreklerin iflası, kalp çarpıntısı, kan yoğunluğunda artış, kılcal damarlarda dolaşımın durması, beyin ölümü ve ölüm gerçekleşir.

Su içmek sağlıktır, peki içğimiz su ne kadar sağlıklı?

Bol su içmek kanserden kronik hastalıklardan korur. Cildinizi güzelleştirir, sağlıklı çalışmasını sağlar. Ancak içtiğiniz su sağlıklı değil ise size yarardan çok zarar getirir. Dünya sağlık örgütü raporlarına göre kirli ve kalitesiz su ölümcül hastalıklara neden olan 10 etken arasında sigara ve alkolden sonra altıncı sıradadır. Peki arıtılmamış musluk sularına ne kadar güvenebilir. Musluk suları klorla ile desteklenir. Klor ve suyun reaksiyonu ile kloroform isimli son derece tehlikeli ve kanserojen bir maddeyi oluşturuyor ki yetkililer en çok bu konuda korunmamız gerektiğini belirtiyorlar. Hayatı boyunca 50 ton su içen bir insanın maruz kalacağı etki tüm çıplaklığı ile ortadadır. Şebeke suları eski borulardan pas, ağır metaller ve pek çok tortuyu evinize yeraltı faktörlerinden etkilenerek beraberinde getirebilir. Kaynatma yöntemi de insan için pek faydalı bir yöntem değildir. Çünkü 250 derece sıcaklıkta bile yaşabilen virüs bakteriler üzerinde kaynatmanın hiçbir etkisi bulunmuyor. Damacana sularının depoları şartları ve damacanın yapısı çok daha önemli sağlık sorunlarını beraberinde getirebilir. 20 den fazla kullanıldığı için mikroorganizmalara yuva teşkil eden ozonla doldurulan damacana ve pet şişeler günlük hayatımızın en önemli tehlikelerinden bunlara ödenen paralar ise cabası. Güneş altında günlerce beklenen damacana ve pet şişeler sağlıklı su adı altında tüketime sunuluyor. Bazı damacana pet şişelerin kendi özel yapısında bisfenol A ayrı bir tehdir unsurdur. Su arıtma cihazlarında gerçek anlamda filtreleme yapıldığı için damacana ve kaynak sularından tat, kalite de yumuşak içimi ile daha kalitelidir. Ayrıca suda çözülmüş zararlı yabancı maddelerin değeri çok düşüktür. Arıtılan içme suyu yüksek oksijenli oranı ise suyun tazeliğinin en önemli işaretidir. Pro Su arıtma cihazlarımızın tezgah üstü modelinin yanı sıra tezgah altı modülüde önemli bir ihtiyacı karşılamaktadır. Mutfaklarda yer sorunu kısıtlı olan kullanıcılarımız için düşünülen tezgah altı su arıtma modülü kullanıcılara birçok avantajı beraberinde sunuyor.

Sağlıklı suya ulaşmak mümkün değil mi?

Peki çözüm nedir? Çözüm evinizde, çözüm elinizde, çözüm pro su arıtma cihazlarında. Daha temiz daha duru daha kaliteli ve tadı daha iyi olan bir su için suyu pro su arıtma cihazlarından için. Yüksek performanslı benzersiz ve ileri teknoloji ürünüdür pro su arıtma cihazları. Pro arıtma cihazlarının damacana sulara harcanan paralar göz önüne alındığında kendini kısa sürede amorti eder ve kısa bir süre sonra ücretsiz su içmeye başlarsınız. Sabit bir gider olarak gözden çıkardığınız damacana suların su parası ise düzenli olarak cebinizde kalır. Su arıtma cihazları 140 tan fazla zararlı maddeyi azaltır berraklığı arttırır. Amerika birleşik devletleri patentli karbonblok filtrelerimiz bir insan saç telinden 300 kat daha küçük parçacıkları dahi yakalar. Buna karşın kalsiyum, magnezyum ve diş çürümelerini önleyen klorit gibi iyi besin öğeleri ve faydalı pek çok mineral karbon filtreler ile bağ kurmaz, doğrudan filtreden geçerek suya karışırlar.

İnsan hayatında bu kadar önemli bir yere sahip içme suyu konusunda derhal bir karar verin ve sağlıklı hayata merhaba deyin. Kendinizi ve ailenizi, daha temiz, daha duru, daha iyi tadı olan huzurlu içilebilecek bir içme suyuna kavuşturun. Dünyanın en iyi içme suyunu uzaklarda aramayın, çünkü o evinizde.

Yorumlar

mustafa atalay
dünya su arıtma sistemi osmoz kullanıyor

salih Akbulut
tds olayina aciklik getirelim ozaman bu adam biliyorya hani temiz suyun icersine sadece parmagini soksun tds degerinin elin temiz ve kirli oldugunda nasil degistigini gorecek suyun icersindeki agir metal yogunlugu cok fazla oldugunda tds orani artmaktadir tds orani yuksek olan su pis anlamina gelmesede metal yogunlugu fazla anlamina gelebilir… bir dilim portakaldan alinan minarali 50 bardak su icerek kazanabilirsiniz.yani kisacasi su insan vucudunda temizleme ve yaglama gorevi gormektedir. izmirdeki BELEDIYE SUYU faciasi(30.000kisi zehirlenmistir(HALEN IZMIRDE SU BAZI YERLERDE SU FATURASININ UZERINDE ICME SUYU DEGILDIR IBARESI VAR) hindistandaki arsenik faciasi(82.000 kisi hayatini kaybetmistir) suyu aritmadan icenlere arastirip bakmalari icin ibretlik ornekler. boyle sacma sapan adamlara kanmayin israil suyunu denizden aritip iciyor (reverse osmosis sytemle ) bu adamin anlattigina bakarsak israillilerin olmesi gerekli fakat yasam kalitesi en yuksek ulkelerden bir tanesi oldugunu arastirip gorebilirsiniz…
Erman Kartal
Su Arıtma Cihazı Firmasında çalışıyorum. Bu video tamamen yanlış yönlendirme yapmaktadır.
1- TDS testini su içerisindeki toplam çözünmüş madde miktarını ölçmek için yapıyoruz. Bunun amacı suyun içerisindeki mikrobu ölçmek değildir. Şebeke suyunun değerini ölçmektir. 500 ppm ve üzeri suyu olan yerlere hiç bir arıtma firması ev tipi cihaz kurmaz. Filtelerin sürekli tıkanacağını bilir.
2- Bol minarelli su dediği şebeke suyudur. İstanbul’da bu değer 180ppm-380ppm arasında bir değerdir.
3- Nasıl ki uzunluk birimini cm,m gibi, ağırlık birimini gr, kg gibi değerlerle ölçüyorsak suyun kalitesini de ppm ile ölçeriz.
4- Ev tipi arıtma cihazlarından çıkan su hiç bir zaman 0 değerini almaz. Ortalama 4-60 arasında sürekli değişken değer alır. ppm’in sabit bir değeri yoktur.
5- Videoda gösterilen bol minarelli dediği su şebeke suyu değerindedir. Damacana sular ortalama 55-60 arasında çıkmaktadır. Bu değer şebeke suyuna göre 0’a daha yakın olduğu için damacana suyunun içimi daha yumuşak olur. Tadından dolayı şebeke suyunu içemiyoruz. Arıtma suyununda tadı damacanaya göre daha yumuşak olur.
6- Bol minarelli su dediği şebeke suyudur. Yetişkin bir insan vücuduna 10 mg demir almak istersen 1 ton su içerse sadece sudan bu ihtiyacını karşılayabilir. İçtiğiniz pet veya damacana şişelerin üzerindeki mineral değeri ile vücudun günlük ihtiyacı oan minarelleri orantıladığınız zaman sadece sudan mineral karşılamak için kaç ton su içmeniz gerektiğini görürsünüz.
7- Buradan şu sonuca varmak gayet basit, su mineral kaynağı değildir, tek başına yeteri değildir. yediğimiz meyveden, süt ve süt ürünlerinden, etten çoğu minerali alırız.
8- Su gerçekten mineral kaynağı olsaydı doktora gittiğinizde size demir ilacı vermezdi, git bol bol su iç erdi.
9- Her su kaynaktan çıktığı yerde sağlıklıdır (içerisine mikrop bulaşmamışsa), bugün şebeke suyu bile kaynaktan çıktığında sağlıklıdır. Bu videoyu yayınlayan arkadaş videonun sonunda hangi suyu içeceğimizi tavsiye dahi etmemiş. Arıtma kullanmak isteyenlerin damacana, cam damacana değil, kullan at şişedeki suları kullanmalarını tavsiye ediyorum.
10- Evlerimize giren damacanalar dahi arıtıldıktan sonra şişelenen sulardır. Doğal kaynak suyu olarak satılan suların tamamındaki etiketlere bakın hep standart mineral değerleri vardır. Mineral değeri hiç bir zaman sabit olamaz, yaz,kış farklı olması gerekir.
11- Devlet damacana firmalarının bulduğu kaynak için bir maksimum limit belirler, kısaca derki “sen bu kaynaktan ayda en fazla 10.000 damacana su üretebilirsin” çünkü kaynağın kapasitesi bellidir. Bu firmanın damacana satış adetine bakın ayda 100.000. Peki bu 90.000 damacana nereden geliyor? İşte damacanalarda bu durum sorgulanmıyor.

Related Posts

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir