Genel

Su Arıtma Cihazı Ne İşe Yarar Faydaları Nelerdir Geniş Kapsamlı Anlatım

Su Arıtma Cihazı Ne İşe Yarar Faydaları Nelerdir Geniş Kapsamlı Anlatım

Vücudumuzun günlük minumum su ihticaı kaç litre olmalıdır?

Vücudunuzun minumum 2,5 LT günlük suya ihtiyacı vardır; Yaş, cinsiyet ve ağırlığa göre değişebilir. Yetişkin bir bireyin günlük suya olan ihtiyacı yaklaşık olarak iki buçuk litredir; Ağırlığa, cinsiyete ve diyete bağlı olarak 2-4 litre arasında değişir. Vücudumuzun ihtiyaç duyduğu su miktarı kaybedilen su miktarı ile orantılıdır.

Yetişkin bir birey farklı değişkenlere bağlı olarak solunum, terleme, idrar ve dışkılar yoluyla günde 2 ila 4 litre su kaybeder. Dikkat etmemiz gereken ve bilmediğimiz en önemli şey, vücudun kaybettiği suyu sürekli olarak takviye etmemizdir. Vücudumuzun her gün kaybettiği suyu pekiştirmezsek, vücudumuzdaki metabolizma problemi yaşayabiliriz.

Vücudumuzun suya ihtiyacı olduğunu nasıl bilebiliriz?

Vücudumuzun idaremizin ışığında suya ihtiyaç duyup duymamamasını anlayabiliriz. Gün boyunca kahve ya da ilaç kullanmadıysak; Vücudunuz suya ihtiyacı olduğunda vücudunuz sarı veya koyu renkte olacaktır. Vücudunuz için suya ihtiyacınız yoksa idrar renginiz aynı su kadar berraktır.

Her gün ne kadar su içiyoruz?

Çok fazla su almakta hiçbir zararı yoktur, ancak fazla su içmek su zehirlenmesine neden olabilir. Unutmayalım, dünyadaki her madde üzerinde toksik etki gösteren bir doz vardır. Su, vücuda çok fazla miktarda alındığında, vücudun elektrolit dengesi bozulabilir ve toksik etkilere neden olabilir. Yetişkin bir kişi günde 10-12 bardak su içmelidir. Sarhoş olması gereken su miktarı, bireyin yaptığı günlük iş, yaşam koşulları ve yaşam koşullarına bağlıdır.

Su içmek için bir zamana ve içeceğe sadık kalmaya gerek yoktur. Yemeklerden önce veya sonra su içebilirsiniz. Bununla birlikte, gıda hattındaki içme suyunun çok doğru olmadığı bilinmelidir. Vücudunuzun su içmesini bekleme. Vücudumuz için çok önemli olan bu hayati sıvının kalorisi olmadığı için ne zaman isterseniz, bunu düşündüğünüzde içebilirsiniz.

Yaşamımız için su neden önemlidir?

Su her canlının hayatta kalabilmesi ve hayatta kalabilmesi için canlı olarak içeceğiz. Kısaca su yoksa hayat yoktur. Yetişkin bir insan vücudunun yaklaşık% 60’ı ani. Yani, 80 kg ağırlığında ortalama bir kişinin vücudunda ortalama 48 kg su vardır. Başka bir deyişle, vücudumuzda 3 suyun 2’si (2/3) sudur. Bu nedenle su, hayatımız için çok önemlidir.

Suyun bünyemiz üreinde ki görevleri nelerdir?

Vücudumuzun birçok işlevi ve görevleri vardır. Yüzlerce görev arasında en önemlileri vardır. Vücut sıcaklığı ayarlar. Diğer kimyasal maddeler (enzimler, mineraller, vb.) Vücuda aldığımız gıdaların ayrılması için uygun bir ortam yaratarak sindirimi kolaylaştırır.

Ağızlarımız tükürük ile yumuşatılır ve sindirim için hazırdır. Bağırsaktaki proteinleri, karbonhidratları, yağlı asitleri, mineralleri ve vitaminleri emmek için uygun sıvı ortamı hazırlar. Bağırsaklardan emilen gıda maddelerinin kanın dokularına ve organlarına taşınmasına yardımcı olur. Solunumla oksijenin ciğerlere taşınmasına izin verir.

Vücut için atık ve zararlı maddeler deşarj sistemine boşaltılır. Mineraller, vitaminler ve diğer kimyasal maddeler vücutta çözülür. Bazı organlar dışarıdan gelebilecek çarpışmalara karşı koruyucu dolgu maddesi olarak kullanılırlar. Örneğin, beynin ve omuriliğin etrafındaki su, annenin rahminde bebeği tamamen kaplayan olası dış etkenlere karşı korur.

İçtiğimiz suyun sıcaklığı nedir?

Suyun ideal içme sıcaklığı oda sıcaklığıdır. Vücudun ne soğuk ne sıcak içmek doğru değildir. Çok sıcak ve soğuk içme suyu, vücudunuzun aşırı gerilmesini ve gereksiz yere yorulmasına neden olur. Suyu herhangi bir sıcaklıkta alırsak, suyun vücut sıcaklığını vücudumuzun sıcaklığı olan 37oC’ye getirmek için çalışacağız. Bu, vücudun gereksiz yorulmasına neden olur, bazen bazı dokuların ve organların deforme olmasına neden olur.

Su arıtma cihazlarının faydaları nelerdir?

Su arıtma cihazı tarafından elde edilen arıtma suyu, insan sağlığını iyileştirme ve iyileştirme açısından olumlu bir şekilde tüketicilere sayısız fayda sağlamaktadır. Su arıtma cihazının yararlarını 3 ana kategoride inceleyebiliriz. İl ve en önemlileri insan sağlığı. Diğer avantajlar, ekonomik ve yaşam kalitemizi ve konforumuzu artırmak olarak tanımlanabilir.

Kaliteli bir su arıtıcı, suda bulunan tüm zararlı maddeleri ve maddeleri yakalar ve size sağlıklı su içme olanağı verir. Ne yazık ki, şişelenmiş su şişelerinin güneş ışığına maruz kalma tehlikesiyle karşı karşıya kaldıklarını ve plastik şişelerdeki kimyasalların, sularımızın hangi koşullarda evimize geldiğini, sağlık durumunun ne kadar sağlıklı olduğunu bilmeden sağlığımız için büyük tehlike oluşturduğunu bilmiyoruz. Su var. Su arıtma cihazlarının yararları sayesinde tüketiciler temiz su tüketerek, enerjik, enerjik ve yaşlanmayı zorlayan zamanla birçok hastalıktan korudular.

Su arıtma cihazlarından elde edilen içme suyu, içme suyundaki düşük sodyum ve potasyum miktarı nedeniyle yüksek tansiyon hastaları tarafından özellikle tercih edilmelidir. Saf su, hücresel emilimini kolaylaştırdığından, böbrekler ve bağırsakların daha düzenli çalışmasına izin verir. Su arıtma cihazından çıkan arıtılmış su diğer sulara göre çok daha hızlı ilerlemektedir; Bu da insan vücuduna enerji verir ve yaşam kalitesini yükseltir. Su arıtma cihazı hücrelerdeki zararlı maddeleri kolayca temizlemeye yardımcı olur, hücreleri güçlendirir ve hücrelerden alınan besinlerin hücre tarafından hemen elektrik enerjisine dönüştürülmesini sağlar. Su, vücuttan toksinlerin kolayca çıkarılmasına yardımcı olan bir su arıtma cihazından elde edilmiştir; Halsizlik, yorgunluk ve benzeri, vücuda güç katar ve güç verir.

Metabolizmayı çok daha hızlı çalıştırarak kilo kaybını destekler. Organların düzenli ve dengeli çalışmasında en önemli faktörlerden biri saflaştırılmış suyun tüketilmesidir. Su arıtma cihazlarının faydaları yalnızca bir organ üzerinde değil, görüldüğü gibi, insan vücudundaki tüm organların görevlerini kolayca yerine getirmelerine izin veren en küçük yapıdır. Su arıtımı sonucunda elde edilen su en güvenilir ve sağlıklı içme suyudur. Zararlı maddeler içermez.

Arıtılmış suda magnezyum ve kalsiyum iyonları, şişelere ve musluklara kıyasla çok az miktarda bulunur ve hastalık yaratan mikroorganizma. Şişelenmiş suyun aksine tatlı su özelliği ile kişilere lezzetli su içme olanağı verir ve sağlığımızın en büyük destekçisi görevini üstlenir. Su arıtıcıdan elde edilen suyla hazırlanan tüm içecekler doğal yapıyı, tadını ve kokusunu korur. Benim içki en kolay, lezzetli şelale. Kaliteli bir su arıtma cihazındaki su, insan sağlığı için en sağlıklı ve güvenilir sudur. Su arıtma cihazlarının sağlık ve ekonomi açısından faydalarını inceleyeceğiz; Birçok şişe suyu satan, fiyatları çok yüksek, şişelerin kirli olduğunu ya da ülkenin dört bir yanından veya haberlerden duyduğunuz sabit bir fiyat artışı politikasının uygulandığını duydunuz demektir.

Kaliteli bir su arıtıcı ile, içtiğiniz suyun güvenilir olduğundan emin olabilirsiniz ve ekonomik olarak tasarruf edebilirsiniz. Yıllarca içme suyu maliyetlerinden kurtularak bütçenize değerli bir katkıda bulunabilirsiniz. Genel olarak, bir aile su tüketimine olan asgari talebe bakarsa; Haftalık ortalama 18 tl / ay 72 tl ve yıllık 864 tl’dir. Tüketicilerin cebini yaktığı sağlıklı bir su içmek çok pahalı. Kaliteli bir su arıtma cihazının maliyetinin 1 yıl içinde değer kaybedeceği açıktır. Su arıtıcı, önümüzdeki yıllarda her yıl en az 864 TL tasarruf sağlayacaktır. Birçok kurumsal işyeri, çok para kazandırmak için muazzam miktarda su arıtma ekipmanı kullanır ve birçoğu için şişelenmiş suyun maliyetini düşürür.

Enerji tasarrufu açısından, su arıtma cihazlarının faydaları da vardır. Kullanıcının bütçesine katkıda bulunan tek beyaz eşya su arıtma cihazı bile. Kaliteli bir su arıtma cihazından gelen su daha yumuşakken, kaynama noktası yüzde 30 daha hızlı olduğundan, yüksek miktarda enerji tüketirken, çay ve kahve gibi en yoğun insan tüketimi olan içecekler hazırlanırken ödenen fatura miktarını da azaltır Yiyecek ve su ile yapılmış. Green ile üstün teknolojiyle geliştirilen Green, her eve uyacak şekilde farklı tasarımlar sunarak en iyi suya ulaşmayı başarmıştır.

Filtreli Su Arıtıcı Green Serisi Elit Dijital 8 Filtreli Su Arıtıcı Türkiye’de ilk yeşil teknoloji kullanıldı. Tüm Parçalar NSF Değildir, Su Kalitesi, FDA onaylı dir. Ücretsiz Nakliye Özel Amaçlı Süzgeçler Şeffaf Çıktı. Kullanılan organik hammadde plastik sayısı PP5’dir. Dünyanın en akıllı, pompalı, dijital olarak görüntülenen ters osmozlu su arıtıcı, Elite 8, filtre aşamasını içerir.

Mineral, Alkalin ve Detoks filtreler sayesinde 8.5 pH seviyesinde yüksek bir mineral içeriği ve su sağlar. Alkalin filtre, mineral yağı ile zenginleştirilen suyun pH değerini 8.5 pH seviyesine çıkaran 8 çeşit mineral içermektedir. Detoks filtresi, su moleküllerini saçılmış haldeyken vücuda su dolaşımını kolaylaştırır. Dahili pompa sayesinde basınçlı suyu almanızı sağlayan Elit modeli, düşük su basıncına sahip ortamlarda kolayca kullanılabilir. Green 8. Etap Su Arıtma Cihazları Analiz Raporu Ürün Özellikleri 8 Filtreleme aşamasını içerir.

Bilgisayarlı mikro çip teknolojisi içerir. Saniyede üretilen suyu analiz eder ve sonuçları ekranda yansıtır. Bir arıza durumunda, kullanıcı arızanın sebebini bildirir. Her kullanımdan sonra, optimum filtre ömrü sağlamak için 7 saniye boyunca döndürülür. Otomatik ters yıkama komutu özelliği. Mineral Suyu Mineral Filtre ile yüksek düzeyde elde edilir. Pentair (Pentek) Alkalin Filtresi içerdiği doğal taşlar sayesinde 8.5 pph su sağlar. Detox Filtresi vücuda toksinlerin birikmesini engeller.

Ph (alkali) süzme ile, suyun pH değeri belirli bir değerin altına düşerse asitlik çok yüksek olmasına rağmen basitleşir. PH’ınız, düşük PH değerini insanlar için ideal (7-8.5) aralığa sabitleyerek, su içeriğinin asit-baz dengesini dengeler. Suyun çok asidik olduğu aşındırıcı ve tehlikelidir ve aynı bazlık, bir çok tehlikeye neden olur. Su çok asidik ve basitse vücudunuz dengesini sağlamaya çalışacaktır ve bu filtre vücudunuzun görevini üstlenerek daha az hareketli ve daha güçlü olmanıza yardımcı olacaktır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir